Vyhlášení Krále Cyklistiky 2018

Vyhlášení Krále Cyklistiky 2018

Ve středu 28.11. proběhlo v areálu PVA Expo tradiční vyhlášení Krále Cyklistiky. Už nějaký čas jsem si pohrával s představou, že tento rok bych mohl v kategorii handicapovaných cyklistů vyhrát, protože výsledkově byla tato sezóna dobrá. Paradoxně to, že jsem vyhrál, jsem se dozvěděl asi tak hodinu před samotným vyhlašováním, protože celý večer běžel v přímém přenosu na ČT Sport a bylo potřeba si nacvičit jak se dostat na pódium tak, abych nekazil záběry nebo tak něco. V okamžiku, kdy jsem se dozvěděl, že jsem vyhrál se můj „příjemný pocit nevědění“ změnil na celkem nepříjemnou nervozitu. Hlavou se mi honily různé scénáře toho, jak se můžu krásně ztrapnit v živém vysílání. Největší strach jsem měl z mikrofonu. Byl na tyči a byl tak vysoko, že kdybych se do něj měl snažit mluvit, nikdo by to neslyšel a trapná situace by byla na světě.

Říkal jsem si: „No, holt budeš muset řvát.“

Byl jsem připraven se ztrapnit a s každou vyhlašovanou kategorií rostla moje nervozita, protože kategorie handicapovaných se blížila.

Hlavou se mi honilo: „Proč na tom kole vlastně jezdím, tohle přeci nemám zapotřebí.“

V momentě kdy jsem zaslechl svoje jméno, ze mě  naštěstí veškerá nervozita spadla a byl jsem schopen si předání ceny i užít a to hlavně díky velmi sympatickému předávajícímu Prof. Pafkovi a milé dvojici moderátorů Tomáši Jílkovi a Adrianu Jastrebanovi. Po předání jsem si už vše užíval, byl to velmi příjemný večer strávený po boku cyklistických legend, současných profi cyklistů a spousty kamarádů. Když už jsem si konečně nacvičil, jak se správně dostat na pódium a pochopil jsem, že je to na něm celkem fajn, udělám vše pro to, abych se na něj příští rok dostal znovu!

Patrik nejlepším paracyklistou ČR 2018Patrik mistrem Evropy 2021