Bilance sezóny 2018

Bilance sezóny 2018

28.10.2018 Patrik v sezóně 2018 absolvoval celkem 16 závodů. Z toho 7 časovek a 9 silničních závodů. Nejdůležitějšími byly závody v rámci mistrovství světa v italském Maniagu. Patrik v obou skončil na neoblíbeném 4. místě, ale s odstupem času lze tato umístění hodnotit pozitivně. V časovce až do dojetí posledního závodníka Beniho Früha figuroval na 3. místě a od bronzu ho dělilo nakonec 97 vteřin. V silničním závodě bojoval o bronz až do cílové rovinky, kde v závěrečném sprintu podlehl Harrimu Sopanenovi. Patrikova umístění na MS mají stoupající tendenci od Notwilu (2 x 6.), přes Pietermaritzburg (2 x 5.) k Maniagu, kde byl 2 x 4.. Proti prodloužení tohoto trendu až do Tokya nelze jistě nic namítat.

Výsledky ve světových pohárech měly v průběhu sezóny stoupající tendenci. Po květnovém Ostende, kde Patrik po pátém místě v časovce vzdal silniční závod a po dvou bramborových umístěních v Emmenu, přišla kýžená medailová umístění v kanadském Baie-Comeau. Stříbro v časovce a bronz v silničním závodě na extrémně členité a technicky náročné trati byly velkým zadostiučiněním v závěru sezóny.

Jistě velice cennými byly výsledky dosažené v rámci závodů European Handbike Circuit. Především vítězství v kriteriu v  Lounech, kde Patrik oplatil Benimu Frühovi porážku z úvodního závodu v Rosenau.

Celkem se Patrik během sezóny umístil na prvním místě 2x, na druhém 6x, na třetím 2x, na čtvrtém 4x, na pátém 1x a jednou nedokončil. V rankingu UCI je na konci sezóny na čtvrtém místě za Benim Frühem, Fabriziem Corneglianim a Harrim Sopanenem.

Už je to tady! Trať pro Tokyo 2020!Patrik nejlepším paracyklistou ČR 2018

Moji Partneři